August 2017

Popisy postav z povídky Nepřátelé smrti II

25. august 2017 at 22:24 | Terka |  Ostatní - INFO

Barney Ross: Velitel týmu Postradatelných. Muž, co nemá co ztratit. Věří jen sám sobě a taky svému týmu.
charakter: operační velení

Lee Christmas: Dá se říct, že je to Barneyho pravá ruka. Má velké ego a je dost často arogantní a vzteklý. Je expertem na boj s noži, a proto jim dává přednost před pistolí.
charakter: taktika a trpělivost

Gunnar Jensen: Je to velmi drsný chlápek, který získal ve svém rodném Švédsku diplom z chemického inženýrství. Stal se vyhazovačem kvůli holce.
charakter: vraždící mašina

Hale Caesar: Je silný a má rád zbraně s dlouhou hlavní. Dá se říct, že si utahuje s Toll Roada. Přitom jsou to dobří přátelé.
charakter: těžké zbraně

Toll Road: Je to skvělý rváč a s Hale Caesarem jsou sehraný tým, i když někdy to tak nevypadá. Jejich společné hloupé vtipy rozesmějí snad každého.
charakter: expert na demolice

Doc: Druhý člen týmu, který je expertem na nože. Kvůli tomu jsou často mezi ním a Leem rozpory. Občas si utahuje ze Sophie.
charakter: zdravotnictví a práce s noži

Sophie Stoneová: Dcera bývalého člena týmu Postradatelných. Je jedinou ženou v týmu. Pořád hledá sama sebe a jen tak se něčeho nezalekne.
charakter: komunikace a technika

TOP 8 zajímavostí o povídce HAMILTON’S FIRST AID

20. august 2017 at 20:52 | Terka |  Zajímavosti

Povídka HAMITLON'S FIRST AID, se na mém blogu objevuje již druhým rokem. Začalo to v březnu 2015 a skončí letos v listopadu.
Za tu dobu jste se v povídce seznámili nejen s její hlavní hrdinkou Jennifer Hamiltonovou, ale i s mnoha dalšími postavami.

Co jste o této povídce nevěděli?HAMILTON’S FIRST AID – příběh Jennifer Hamiltonové aneb jak to bude dál…

7. august 2017 at 13:07 | Terka |  Zajímavosti

Vždycky jsem se ve svých povídkách snažila svým čtenářům napovědět o čem bude následující kapitola a jak se bude děj povídky dál rozvíjet. Povídka HAMILTON'S FIRST AID je jedna z mála mých povídek, která má na sebe navazující povídky.
Povídka je z části psaná na motivy filmu Iron Man, proto taky v povídce vystupuje Tony Stark. Celý příběh je, ale založen na něčem jiném. Příběh je založen na příběhu Jennifer Hamiltonové, která je ředitelkou firmy HAMILTON'S FIRST AID, a kromě toho je jejím nejlepším přítelem právě zmiňovaný Tony Stark.
Ze začátku se jejich vztah jeví jako kdyby měli být nepřátelé, postupem času se však z nich stávají nejlepší přátelé.
Jennifer bychom mohli ze začátku popsat jako kladnou postavu. Postupem času od smrti Aarona Millera se však v Jennifer něco změní. Začne to v první polovině HFA II, která navazuje na události povídky Ohnivé peklo. Jennifer se snaží po všech těchto událostech zapojit opět do reality. Navíc se snaží pomoc i Matthew Millerovi, bratrovi Aarona Millera.
V povídce kromě Tonyho Starka a Pepper Pottsové, vystupuje i ředitel S.H.I.E.L.Du Nick Fury, agent Phil Coulson nebo dokonce Kapitán Amerika.
Nick Fury je dle mého názoru taková neutrální postava, napůl klaďas i záporák. Nick sice někdy jedná v rozporu s přírodou nebo pravidly, ale i přes jeho zápornou stránku je to citlivý muž, a čtenářovi to dosvědčí v povídce Hydra vs. S.H.I.E.L.D., kde Jennifer zachrání s pomocí Tonyho život. Nick se v povídce objevil překvapivě, jak po čtenáře, tak i pro samotnou postavu Jennifer. Jennifer si s Nickem nepadne ze začátku do oka a nasvědčuje tomu i to, že několikrát odmítne jeho ochranku. A pak bych mluvila dál a dál…
Pak je tu postava Erica Bruce, záhadného muže, který se poprvé objevuje v kapitole 'Obchod'. Tahle postava ze začátku působí na čtenáře jako záporák, ale opak je pravou. Eric i když se tomu nechce věřit je postava kladná, která má tajemnou minulost.
Postupem času, jak se příběh vyvíjí dál se zjišťuje, že Eric Bruce, nebo-li Thomas Lee Hamilton je vlastně otec Jennifer Hamiltonové, který měl prý zemřít při výbuchu své laboratoře. A to už se dostáváme k povídce Z deníku Thomase Lee Hamiltona, kde je vše vysvětleno i to, jak se Thomas seznámil s Emilií Resslerovou, tedy Jenniferninou matkou.
Nesmím taky zapomenout zmínit povídky Avengers: Rozpoutaná válka a Avengers: Pomsta. První povídka navazuje na události po druhé polovině HFA II. Kdy Jennifer spolupracuje se S.H.I.E.L.Dem na rostlině, která je nakažené sérem Extremis. Druhá povídka zase navazuje na události po HFA III, kdy Jennifer ukončila veškerou spolupráci se S.H.I.E.L.Dem, ale probíhající události, ji zavedou zpět.
Když už teda zmiňuji HFA III… Tato povídka navazuje na události povídky Avengers: Rozpoutaná válka. V těchto částí S.H.I.E.L.D. pátrá po zbylých členů Aaronovy armády, která se rozprchla poté, co zemřel Aaron Miller. Jennifer však pátrá na vlastní pěst a neskončí to podle její představ. Jennifer se nechá zlákat do pasti, kde jí v domě zasáhne výbuch. Zachrání jí Tony, ale Jennifernino tělo se začne měnit.
O tom, co Jennifer udělala a co se jí stalo se dozví S.H.I.E.L.D. a Nick Fury moc dobře ví, že je Jennifer ve smrtelném nebezpečí. Jennifer uteče, aby neohrozila své blízké a jejím ochráncem se stane Jeremy Wainwrihgt. Nakonec se podaří Jennifer dostat na tajnou základnu S.H.I.E.L.Du, kde můžou začít s testovaní a možná i léčbou… Schopnosti, která Jennifer kvůli výbuchu získala už, ale nejdou zvrátit. S Jennifer se teda stal Ohnivý anděl.
Jak to bude dál…? HFA IV přinese hodně zvratů. Jennifer teď po událostech z povídky Avengers: Pomsta žije poklidně se svým otcem Ericem Brucem. Netuší však, že se na ní chystá nevyhnutelné, a že bude muset čelit něčemu ještě horšímu, než byly její schopnosti…
Čím vším si bude muset Jennifer a její přátelé projít se dozvíte v povídce HFA IV už tento rok v říjnu.
Ale pokud se chcete dozvědět víc o Jenniferniných schopnostech, tak si přečtěte povídku Ohnivý anděl - od 9. srpna na MY STORIES TALES.
HOME | © 2017 - 2018 Terka |